Haber veya Videolu Haber Siteleri İçin Google News Kayıt Olma Kılavuzu

Haber veya Videolu Haber Siteleri İçin Google News Kayıt Olma Kılavuzu başlığımızda çoğu küçük çaplı haber sitelerininde arasında olmak istediği güzel bir arama motoru uygulaması olan Google News kayıt olma işlemi nasıl yapılır? Sizlere anlatıcaz.

Öncelikle şu https://partnerdash.google.com/partnerdash/ adrese giriyoruz ve karşımıza aşağıdaki resimdeki gibi bir ekran çıkıyor.

1. Bu ekrandan soldaki gibi gördüğünüz. "News" butonuna tıklıyoruz ardından aşağıdaki resimde göreceğiniz ekrana geliyoruz.

2. Bu ekranda Google Webmaster Tools ekranında kayıtlı olan tüm siteleriniz listelenir. Bu listede onaylı tüm ayarları yapılmış olan haber veya videolu haber sitenizin adresini seçiyorsunuz ve ardından Google Haberler'e Ekleme İsteğinde Bulunun butonuna tıklıyoruz. Tıkladıktan sonra aşağıdaki ekrana yönlendiriliyoruz.

3. Bu yukarıda görüdüğünüz yere sitemiz hakkında bişeyler yazıyoruz. Örneğin sitemiz ne ile alakalı ne konuda, nasıl bir hizmet veriyoruz bunlardan bahsettikten sonra sayfanın altına doğru inerek aşağıdaki resimde gördüğünüz bilgileri dolduruyoruz.

4. Bu sayfada komple doldurduğunuz tüm alanlar önemli mutlaka düzgün ve doğru bir şekilde ifade edin. Gerekli yerleri kendi sitemize göre yazdıktan sonra aşağıdaki resimde diğer aşamayı görebilirsiniz.

5. Buradan mutlaka doğru bir şekilde kendiniz siteniz ile alakalı kategorileri seçin. Sonra aşağıdaki resimde gösterildiği gibi diğer aşamaya ilerleyin.

6. Bu aşamada siteniz alt kategorilerini içerisinde Google'nin takip etmesini istediğiniz kategorilerin linklerini girmelisiniz. Ve son aşamaya ilerleyerek bitiriyoruz.

7. İşte sonunda sona geldik Google News kayıt işlemimiz başarıyla sonuçlanacak Kutucuğu işaretliyor ve "Gönder" butonuna tıklıyoruz. Başarıyla Kayıt Alındı uyarısını aldıktan sonra Google'nin bizi kabul etmesini bekliyoruz.